اخبارماهواره وفرکانس وکانالها

انضم إلى المنتدى ، فالأمر سريع وسهل

هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.
ورود

كلمه رمز خود را فراموش كرده ايد؟

المواضيع الأخيرة
» کانال های جم
نگاهی به حضور سینمای ایران در جشنواره کن + تصاویر Emptyالأربعاء ديسمبر 13, 2017 12:23 am من طرف abadan56

» کانال های جم
نگاهی به حضور سینمای ایران در جشنواره کن + تصاویر Emptyالثلاثاء ديسمبر 12, 2017 11:54 pm من طرف abadan56

» اخبارکانال های HD
نگاهی به حضور سینمای ایران در جشنواره کن + تصاویر Emptyالأربعاء يناير 28, 2015 4:52 am من طرف mreza

» رفع عیب بوت نشدن استار ست x95usb و ماندن روی حرف b
نگاهی به حضور سینمای ایران در جشنواره کن + تصاویر Emptyالإثنين سبتمبر 01, 2014 12:20 am من طرف ely

» آموزش تصویری نصب ۲۵ جهت قابل دریافت در ایران در یک فایل پی دی اف
نگاهی به حضور سینمای ایران در جشنواره کن + تصاویر Emptyالخميس أغسطس 21, 2014 6:04 pm من طرف majidrahmani17

» مهم مهم مهم مهم مهم مهم مهم
نگاهی به حضور سینمای ایران در جشنواره کن + تصاویر Emptyالجمعة مايو 09, 2014 1:27 am من طرف shoaib_joya@yahoo.com

» فکرمیکنی اگراین کاررابکنی بهتره!!!!!!!!!!!!!!!!
نگاهی به حضور سینمای ایران در جشنواره کن + تصاویر Emptyالجمعة مايو 09, 2014 1:25 am من طرف shoaib_joya@yahoo.com

» راه حل جهت رفع مشکل چراغ قرمز رسیورهای آی کلاس
نگاهی به حضور سینمای ایران در جشنواره کن + تصاویر Emptyالسبت فبراير 08, 2014 11:22 pm من طرف kiarash3015

» پچ رسمی آی کلاس 9696,9797 hdmi و لیست کانال برای 9797
نگاهی به حضور سینمای ایران در جشنواره کن + تصاویر Emptyالخميس يناير 23, 2014 4:46 am من طرف T2

» istar 4000x
نگاهی به حضور سینمای ایران در جشنواره کن + تصاویر Emptyالأحد يناير 05, 2014 12:20 am من طرف pashey

» دانلود فیلم تسویه حساب با لینک مستقیم
نگاهی به حضور سینمای ایران در جشنواره کن + تصاویر Emptyالجمعة أبريل 13, 2012 3:45 am من طرف Admin

» دانلود فیلتر شکن محبوب اولترا سارف 1008(U1008)
نگاهی به حضور سینمای ایران در جشنواره کن + تصاویر Emptyالجمعة أبريل 13, 2012 3:45 am من طرف Admin

» PATCH ولودر استرانگ

» اديتور رسيور X60cu Usb جهت ويرايش ليست كانال ها و فركانس ها
نگاهی به حضور سینمای ایران در جشنواره کن + تصاویر Emptyالجمعة أبريل 13, 2012 3:44 am من طرف Admin

» سوژه های داغ وطنی! (فقط بخندید...)
نگاهی به حضور سینمای ایران در جشنواره کن + تصاویر Emptyالثلاثاء فبراير 21, 2012 10:08 pm من طرف Admin

» تبدیل کردن موزیلا فایرفاکس به ف*لتر شکن!!!
نگاهی به حضور سینمای ایران در جشنواره کن + تصاویر Emptyالسبت فبراير 04, 2012 11:34 pm من طرف AINAZI

» نرم افزار رسمی به ورژن 11366 برای آیکلاس و هایویون معمولی و hdmi به تاریخ 2011/03/28
نگاهی به حضور سینمای ایران در جشنواره کن + تصاویر Emptyالجمعة فبراير 03, 2012 5:48 pm من طرف Admin

» اعلام وضعیت شرینگ
نگاهی به حضور سینمای ایران در جشنواره کن + تصاویر Emptyالجمعة فبراير 03, 2012 5:48 pm من طرف Admin

» آخرین اخبارمربوط به کانالهای Nilsat
نگاهی به حضور سینمای ایران در جشنواره کن + تصاویر Emptyالأحد يناير 08, 2012 7:48 pm من طرف Admin

» دانلود سریال بسیار زیبای اسپارتاکوس Spartacus : Blood And Sand با لینک مستقیم
نگاهی به حضور سینمای ایران در جشنواره کن + تصاویر Emptyالأحد يناير 08, 2012 7:48 pm من طرف Admin

» دانلود فیلم هندی Hostel 2011 با لینک مستقیم
نگاهی به حضور سینمای ایران در جشنواره کن + تصاویر Emptyالأحد يناير 08, 2012 7:47 pm من طرف Admin

» عکس های سری داف های حزب الله !!!
نگاهی به حضور سینمای ایران در جشنواره کن + تصاویر Emptyالسبت يناير 07, 2012 1:29 am من طرف Admin

» معرفی ایـــکس کــــروزر XDSR600
نگاهی به حضور سینمای ایران در جشنواره کن + تصاویر Emptyالسبت ديسمبر 10, 2011 10:21 am من طرف Admin

» جدیدترین تغییرات در کانالها و فرکانسهای ماهواره Badr
نگاهی به حضور سینمای ایران در جشنواره کن + تصاویر Emptyالثلاثاء نوفمبر 22, 2011 12:11 am من طرف amir pa80

» معرفی سایت رسمی وسایت های مرتبط با رسیور ISTAR
نگاهی به حضور سینمای ایران در جشنواره کن + تصاویر Emptyالسبت نوفمبر 19, 2011 7:28 pm من طرف Admin

جستجو

نتائج البحث

Rechercher بحث متقدم

اطلاعات موردنیاز
سلام: 1-دوستان من این سایت کاملا ایرانی بوده واگردربعضی ازقسمتهاازکلمات عربی استفاده شده بخاطراین است که سایت مادرسایتی عربی است وقالبی فارسی ترازاین پیدانکردم.منراببخشید.وبرای فعال کردن چت باکستان کافیست روی کلمه وروددرسمت چپ چت باکس کلیک کنیدوبادروستان دیگرارتباط برقرارکنید. 2-دوستان من این یک فروم است,وفروم یعنی اینکه یک نفرسوال میکندوبقیه جواب میدهند.نه اینکه همه سوال کنندویک نفرجوابگوباشد. دوستان خوبم اگرسوالی دارند,دربخش مربوط به سوالشان مطرح کنندتادراسرع وقت پاسخ سوالشان رادریافت نمایند. 3-ازدوستانی که مایل به همکاری درتالارهاویابخشهای مختلف سایت هستند,میتوانندازطریق پیام خصوصی باآدمین سایت درخواست خودشان رامطرح کنندتاابزارمدیریت آن قسمت دراختیارشان قرارگیرد. امیدوارم لحظات مفیدومفرحی رادرانجمن بگذرانید.موفق باشیددوستان
أفضل 10 أعضاء في هذا المنتدى
Admin
نگاهی به حضور سینمای ایران در جشنواره کن + تصاویر Vote_rcapنگاهی به حضور سینمای ایران در جشنواره کن + تصاویر Voting_bar2نگاهی به حضور سینمای ایران در جشنواره کن + تصاویر Vote_lcap2 
امید
نگاهی به حضور سینمای ایران در جشنواره کن + تصاویر Vote_rcapنگاهی به حضور سینمای ایران در جشنواره کن + تصاویر Voting_bar2نگاهی به حضور سینمای ایران در جشنواره کن + تصاویر Vote_lcap2 
bahar.m
m16
md13
reza
tehran20
kamimaks
mohamadi
amir69

تدفق ال RSS

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

كساني كه Online هستند
در مجموع 28 كاربر Online ميباشد :: 0 كاربر ثبت نام شده، 0 كاربر مخفي و 28 مهمان :: 1 روبوت الفهرسة في محركات البحث

هيچ كدام

[ مُعاينة اللائحة بأكملها ]

بيشترين آمار حضور كاربران در سايت برابر 203 و در تاريخ الأحد أبريل 22, 2012 2:04 am بوده است.

نگاهی به حضور سینمای ایران در جشنواره کن + تصاویر

نگاهی به حضور سینمای ایران در جشنواره کن + تصاویر Empty نگاهی به حضور سینمای ایران در جشنواره کن + تصاویر

پست من طرف bahar.m الأحد مايو 15, 2011 4:32 am

جای پای نگاتیوهای ایرانی در فرانسه
سینمای ایران در طول ۵۰ سال حضور خود در جشنواره کن تاکنون شاهد حضور ۴۴سینماگر ایرانی در جشنواره بین المللی فیلم کن بوده است، که عباس کیارستمی با ۹ فیلم بیشترین حضور را در این جشنواره به نام خود ثبت کرده است.

دی نا:جشنواره بین المللی فیلم کن، یکی از بزرگ ترین رویدادهای سینمایی
جهان به شمار‌ می‌آید که به سبک و سیاق خاصی از سینما گرایش دارد. حدود ۵
روز تا آغاز شصت و چهارمین جشنواره فیلم کن باقی مانده است، بی آنکه خبری
از سینمای ایران باشد. این مساله به این معناست که سینمای ایران در بازار
کن، که حضور هر فیلم با هر کیفیت و کمیتی در آن آزاد است، نماینده‌ای
ندارد. اما در این مجال قصد داریم تا تاریخچه حضور سینما و سینماگران
ایرانی را در این جشنواره معتبر مرور کنیم تا جایگاه سینمای ایران در این
جشنواره معتبر بین المللی برایمان شفاف تر شود.

تاریخچه حضور سینمای ایران در کن
سینما و سینماگران ایرانی
از ابتدای حضور خود در جشنواره کن یعنی از سال ۱۹۶۱ تاکنون، ۵۸ حضور در
این رویداد داشته که البته ۶ فیلم ساخته کارگردان های ایرانی اما محصول
کشورهای دیگر بوده است.

۱۹۶۱ _ «کوروش کبیر» اولین حضور سینمای ایران در کن
سینمای ایران برای اولین بار با فیلم کورش کبیر ساخته مصطفی فرزانه در بخش مسابقه فیلم‌های کوتاه جشنواره کن سال ۱۹۶۱ حضور یافت.

۱۹۶۴ _ «طلوع قجر»
در دومین حضور درسال ۱۹۶۴، فیلم «طلوع‌فجر» ساخته احمد فاروقی‌قاجار در بخش مسابقه فیلم‌های کوتاه حضور یافته و جایزه شورای عالی تکنیک را نیز دریافت داشت.

۱۹۷۱ _ داریوش مهرجویی پس از شش سال غیبت ایران
سینمای ایران پس از شش سال غیبت و درسال ۱۹۷۱ با فیلم «گاو» ساخته داریوش مهرجویی دربخش پانزده روز کارگردان‌ها حضور یافت.

[ندعوك للتسجيل في المنتدى أو التعريف بنفسك لمعاينة هذه الصورة]

درهمین سال، اولین فیلم بلند ایرانی «شب قوزی» ساخته زنده‌یاد فرخ‌ غفاری دربخش هفته منتقدین به نمایش درآمد.

۱۹۷۲ _ «پستچی» نماینده ایران در کن
مهرجویی در سال بعد نیز یعنی در ۱۹۷۲، فیلم «پستچی» را در بخش پانزده روز کارگردان‌ها به نمایش درآورد.

۱۹۷۳ _ انیمیشن ایران در کن
فیلم کوتاه انیمیشن «شهرخاکستری» ساخته فرشید مثقالی، سینمای ایران را درسال ۱۹۷۳ دربخش پانزده روز کارگردان‌ها نمایندگی کرد.

۱۹۷۵ _ «شازده احتجاب» بهمن فرمان آرا
سال ۱۹۷۵ شاهد حضور فیلم «شازده احتجاب» ساخته‌ی بهمن فرمان‌آرا و فیلم انیمیشن «تداعی» ساخته‌ نورالدین زرین‌کلک در بخش پانزده روز کارگردان‌ها بود.

۱۹۷۹ _ دومین حضور فرمان آرا «سایه‌های بلندباد»
فرمان‌آرا باردیگر با فیلم «سایه‌های بلندباد» در سال ۱۹۷۹ در بخش هفته منتقدین حضور یافت.

۱۹۸۰ _ بهرام بیضایی اولین حضور پس از انقلاب در کن
بهرام بیضایی با فیلم «چریکه تارا» اولین حضور پس از انقلاب ایران را در بخش نوعی نگاه در سال ۱۹۸۰ رقم زد.
در همین سال، سهراب شهیدثالث نیز با فیلم «نظم» و البته به‌عنوان محصول آلمان در بخش پانزده روز کارگردان‌ها حضور داشت.

۱۹۸۱ _ «دفاع‌ از خلق» محصول ایران و آمریکا
رافق پویا، فیلم «دفاع‌ از خلق» را به‌عنوان محصول ایران و آمریکا در سال ۱۹۸۱ در بخش پانزده روز کارگردان‌ها به نمایش درآورد.

۱۹۸۸ _ «خواستگاران» در بخش پانزده روز کارگردان‌ها
قاسم ابراهیمیان نیز «خواستگاران» را به‌عنوان محصول آمریکا در بخش پانزده روز کارگردان‌ها در سال ۱۹۸۸ به جشنواره کن برد.

۱۹۹۱ _ خسرو سینایی نخستین حضور سینمای نوین ایران در کن
سینمای نوین ایران برای نخستین‌بار در سال ۱۹۹۱ با فیلم «درکوچه‌های عشق» ساخته خسرو سینایی در بخش نوعی نگاه حضور یافت.

۱۹۹۲ _ «زندگی و دیگر هیچ» کیارستمی بهترین فیلم بخش نوعی نگاه
سال ۱۹۹۲ سالی پربار برای سینمای ایران در کن بود. فیلم کوتاه انیمیشن «قلب» ساخته سعید مجاوری در بخش مسابقه فیلم‌های کوتاه کن حضور یافت و عباس کیارستمی «زندگی و دیگر هیچ» را در بخش نوعی نگاه به نمایش درآورد و دو جایزه معتبر «جایزه روسلینی» و جایزه «بهترین فیلم بخش نوعی نگاه» را دریافت داشت.

فیلم «بدوک» ساخته مجید مجیدی در بخش پانزده روز کارگردان‌ها حضور یافت و ده فیلم انیمیشن ایرانی نیز در بخش «سینما همیشه» به روی پرده رفتند.
بنیاد سینمایی فارابی نیز
در همین سال با اختصاص فضایی به عرضه و بازاریابی فیلم‌های ایرانی در
بازار فیلم کن پرداخت که تا به امروز همه‌ساله در این بازار حضور داشته
است.

۱۹۹۳ _ عباس کیارستمی بر مسند داوری
عباس کیارستمی در سال ۱۹۹۳ بر مسند داوری جشنواره کن نشست.

۱۹۹۴ _ «زیر درختان زیتون»
عباس کیارستمی در سال ۱۹۹۴ فیلم «زیر درختان زیتون» را در بخش مسابقه کن به نمایش درآورد. ابراهیم مختاری نیز همان سال، فیلم «زینت» را در بخش هفته منتقدین عرضه کرد.

۱۹۹۵ _ «بادکنک سفید» پدیده جشنواره
جعفر پناهی در این سال با فیلم «بادکنک سفید» به پدیده کن تبدیل شد. این فیلم جایزه معتبر دوربین طلایی، جایزه بهترین فیلم بخش پانزده روز کارگردان را و جایزه فیپرشی (فدراسیون منقدین بین‌المللی سینما) را دریافت داشت.

در این سال محسن مخملباف نیز برای نخستین‌بار به کن پا گذاشت و دو فیلم «نوبت عاشقی» و «سلام سینما» در بخش نوعی نگاه حضور یافت.

۱۹۹۶ _ «گبه» در بخش نوعی نگاه
در این سال «گبه» ساخته‌ی محسن مخملباف در بخش نوعی نگاه جشنواره‌ی کن سال ۱۹۹۶ به نمایش در آمد.

۱۹۹۷ _ نخل طلای کن در دستان عباس کیارستمی

در سال ۱۹۹۷ سینمای ایران مهم‌ترین جایزه‌ تاریخ سینمای خود، یعنی نخل طلای بهترین فیلم جشنواره را برای «طعم گیلاس» ساخته‌ی عباس کیارستمی دریافت داشت.
امیر نادری نیز در همین سال «ای بی سی منهتن» را به عنوان محصول آمریکا در بخش نوعی نگاه به نمایش درآورد.

۱۹۹۸ _ «قصه‌های کیش» در بخش مسابقه جشنواره
«قصه‌های کیش» ساخته ناصر تقوایی، محسن مخملباف و ابوالفضل جلیلی با جنجال بسیار در بخش مسابقه کن به روی پرده رفت.
سمیرا مخملباف نیز در این سال پا به جشنواره کن گذاشت و فیلم «سیب» را در بخش نوعی نگاه عرضه داشت. سمیرا مخملباف نیز در همین سال بر مسند داوری کن نشست.
فیلم کوتاه «گناه اول» ساخته فهمیه سرخابی نیز در همین سال در بخش تازه تأسیس سینه فوندانسیون به نمایش درآمد.

فیلم کوتاه «دایره» ساخته محمد شیروانی نیز در همین سال در بخش هفته منتقدین حضور یافت.

۲۰۰۰ _ بهمن قبادی برنده جایزه دوربین طلایی
بهمن قبادی با فیلم «زمانی برای مستی اسب‌ها» در بخش پانزده روز کارگردان‌ها و حسن یکتاپناه با فیلم «جمعه» در بخش نوعی نگاه حضور یافته و به طور مشترک جایزه دوربین طلایی سال ۲۰۰۰ را دریافت داشتند.

قبادی دو جایزه فیپرشی و سینمای هنر و تجربه را نیز به خود اختصاص داد.
سمیرا مخملباف در سال ۲۰۰۰ فیلم «تخته سیاه» را در بخش مسابقه به نمایش گذاشت و جایزه هیأت داوران را نیز دریافت داشت.

۲۰۰۱ _ رضا میرکریمی جایزه بهترین فیلم بخش هفته منتقدین
عباس کیارستمی با فیلم «ای بی سی آفریقا» در بخش خارج از مسابقه حضور یافت و رضا میرکریمی با فیلم بلند «زیر نور ماه» و علی‌محمد قاسمی با فیلم کوتاه «غریبه و بومی» در بخش هفته منتقدین سال پرباری را برای سینمای ایران در کن رقم زدند و میرکریمی جایزه بهترین فیلم بخش هفته منتقدین را هم گرفت.

محسن مخملباف در سال ۲۰۰۱ با فیلم «سفر قندهار» در بخش مسابقه حضور یافت و جایزه کلیسای جهانی را نیز دریافت کرد.

۲۰۰۲ _ بهمن قبادی داوری که برنده جایزه فرانسوا شوالیه شد
در سال ۲۰۰۲، عباس کیارستمی با فیلم ده در بخش مسابقه حضور پیدا کرد.
داریوش مهرجویی با فیلم «بمانی» در بخش نوعی نگاه شرکت کرد.
دو فیلم کوتاه «چت» ساخته شادمهر راستین و «گیوتین» ساخته بهرام عظیم‌پور در بخش پانزده روز کارگردان‌های جشنواره کن حضور پیدا کردند.
بهمن قبادی با فیلم «آوازهای سرزمین مادری‌ام» در بخش نوعی نگاه شرکت کرد و داوری بخش دوربین طلایی را نیز به عهده داشت، وی توانست در این سال جایزه فرانسوا شوالیه را برای «آوازهای سرزمین مادری‌ام» دریافت کند.

۲۰۰۳ _ عباس کیارستمی داور بخش «سینه فوندانسیون»
کیارستمی داوری بخش فیلم‌های کوتاه و سینه فوندانسیون را عهده‌دار بود.
سمیرا مخملباف با فیلم «پنج عصر» در بخش مسابقه جشنواره کن ۲۰۰۳ حضور یافت و دو جایزه هیأت داوران و جایزه کلیسای جهانی را از آن خود ساخت.
جعفر پناهی با فیلم «طلای سرخ» جایزه هیأت داوران بخش نوعی نگاه را گرفت و پرویز شهبازی با «نفس عمیق» در بخش پانزده روز کارگردان‌ها و محمد حقیقت با «دو فرشته» در بخش هفته منتقدین سالی‌ موفقیت‌آمیز را برای سینمای ایران به ارمغان آوردند.

۲۰۰۴ _ محسن امیریوسفی جایزه نگاه جوان بخش پانزده روز کارگردان‌ها
سال ۲۰۰۴ نیز چهار فیلم ایرانی را در جشنواره فیلم کن شاهد بود. عباس کیارستمی با فیلم «پنج» و «۱۰ روی ده» در بخش رسمی حاضر شد.
بهروز افخمی با «گاوخونی» در بخش پانزده روز کارگردان‌ها حضور داشت.
محسن امیر یوسفی با «خواب تلخ»،
در بخش پانزده روز کارگردان‌ها توانست تقدیرنامه هیأت داوری دوربین طلایی و
جایزه نگاه جوان بخش پانزده روز کارگردان‌ها را دریافت کند.

۲۰۰۵ _ عباس کیارستمی رییس هیأت داوری جایزه دوربین طلایی
در سال ۲۰۰۵، عباس کیارستمی ریاست هیأت داوری جایزه دوربین طلایی را به عهده داشت.
نیکی کریمی با فیلم «یک شب» در بخش نوعی نگاه شرکت کرد.
محمد رسول‌اف با فیلم «جزیره آهنی» در بخش پانزده روز کارگردان‌ها حضور داشت.
خانه سینما نیز برای اولین‌ و آخرین‌بار در دهکده بین‌المللی جشنواره پاویون ایران را راه‌اندازی کرد.

۲۰۰۶ _ سالی بدون فیلم برای سینمای ایران
در سال ۲۰۰۶ هیچ فیلمی از ایران در جشنواره پذیرفته نشد اما مرجان ساتراپی نویسنده ایرانی مقیم فرانسه داور بخش نوعی نگاه و شهلا رستمی خبرنگار ایرانی رادیو فرانسه نیز از اعضای هیأت داوری فیپرشی جشنواره کن بودند.

۲۰۰۷ _ نیکی کریمی داور بخش سینه‌فنداسیون
در سال ۲۰۰۷ نیز سرانجام تنها فیلم سه دقیقه‌ای «گریه‌ها» ساخته عباس کیارستمی در یک مجموعه‌ی فیلم به مناسبت شصتمین دوره‌ی جشنواره کن به نمایش درآمد.
مرجان ساتراپی فیلم «پرسپولیس» را به‌عنوان محصول فرانسه در بخش مسابقه و رامین بحرانی فیلم‌ساز ایرانی‌تبار مقیم آمریکا نیز فیلم «اوراقچی» را به‌عنوان محصول آمریکا در بخش پانزده روز کارگردان‌ها به نمایش درآوردند.
نیکی کریمی نیز به عنوان داور بخش سینه‌فنداسیون و فیلم‌های کوتاه انتخاب شد.

۲۰۰۸ _ حضور سامان سالور در کن
در سال ۲۰۰۸، «ترانه تنهایی تهران» ساخته سامان سالور به عنوان تنها فیلم ایرانی برای بخش پانزده روز کارگردان‌ها انتخاب شد.

۲۰۰۹_ بهمن قبادی و شهرام علیدی نمایندگان سینمای ایران
در سال ۲۰۰۹ فیلم «بهمن قبادی» با نام «چه‌کسی از گربه‌های ایرانی خبر داره؟» به‌عنوان تنها نماینده سینمای ایران در بخش رسمی کن در بخش «نوعی نگاه» حضور داشت و فیلم سینمایی «زمزمه با باد» که نخستین فیلم بلند شهرام علیدی است در بخش مسابقه بخش هفته‌ منتقدان شصت‌ودومین دوره جشنواره به نمایش درآمد.

۲۰۱۰ _ عباس کیارستمی با «رونوشت برابر اصل» در کن
در سال ۲۰۱۰ فیلم «رونوشت برابر اصل» در بخش رسمی جشنواره‌ی کن، عباس کیارستمی برای نهمین‌بار در جشنواره‌ی فیلم کن حضور دارد.

تاکنون ۴۴سینماگر ایرانی در جشنواره کن حضور داشته اند که عباس کیارستمی با ۹ فیلم و محسن مخملباف با ۵ فیلم بیشترین حضورها را داشته‌اند.
هشت داوری و ۱۶ جایزه نیز مجموعا برای سینماگران ایرانی در طول ۴۷ سال حضور سینما و سینماگران ایران در جشنواره کن به دست آمده است.

عباس کیارستمی و حضوری متفاوت در کن
تاکنون عباس کیارستمی و
فیلم‌هایش حضورهای متفاوتی در جشنواره‌ی کن داشته‌اند که مهم‌ترین حضور به
سال ۱۹۹۷ برمی‌گردد که عباس کیارستمی نخل طلای بهترین فیلم جشنواره کن را
برای «طعم گیلاس» گرفت.

نگاهی به حضور سالهای گذشته عباس کیارستمی در جشنواره کن نشان می‌دهد که او با فیلم «زندگی و دیگر هیچ» در بخش نوعی نگاه دو جایزه معتبر «جایزه روسلینی» و جایزه «بهترین فیلم بخش نوعی نگاه» را دریافت کرده است.
عباس کیارستمی در سال ۱۹۹۳ بر مسند داوری جشنواره کن نشست و سال‌بعد، فیلم «زیر درختان زیتون» را در بخش مسابقه کن به نمایش گذاشت.

در سال ۲۰۰۱ فیلم «ای بی سی آفریقا» در بخش خارج از مسابقه حضور داشت و در سال ۲۰۰۲، فیلم «ده» کیارستمی در بخش مسابقه به نمایش درآمد.
و سال بعد این هنرمند سرشناس ایرانی داوری بخش فیلم‌های کوتاه و سینه فوندانسیون را برعهده داشت و سال ۲۰۰۴ فیلم «پنج» را به کن ارایه کرد.
ریاست هیأت داوری جایزه دوربین طلایی و نمایش فیلم سه دقیقه‌ای «گریه‌ها»
در سال ۲۰۰۷ در یک مجموعه‌ی فیلم به مناسبت شصتمین دوره‌ی جشنواره کن از
جمله‌ حضورهای پررنگ عباس کیارستمی در جشنواره‌ی فیلم کن بوده است.

در سال ۲۰۱۰ «رونوشت برابر اصل» اولین اثر کیارستمی که در خارج از ایران ساخته شده در بخش رسمی کن به نمایش درآمد.

ژولیت بینوش و ویلیام شیمل در این فیلم بازی کردند و این فیلم در توسکانی ایتالیا فیلمبرداری شد.
گفتنی است شصت و چهارمین
جشنواره کن در حالی از روز یازدهم می در شهر ساحلی جنوب فرانسه برگزار می
شود، که هیچ فیلمی از سینمای ایران در این فستیوال حضور ندارد.

bahar.m
bahar.m
مدبرآزمایشی
مدبرآزمایشی

تعداد پستها : 337

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة